Tükike ESTCube’i Tekos

27. aprillil käis Tekos eestlaste kosmoseprogrammist ESTCube ja kosmosest üldisemalt rääkimas Tartu Ülikooli III kursuse tudeng ja teadussaate “Rakett69” 5. hooaja võitja Karl Reinkubjas.

Umbes liitrise piimapaki suurune ESTCube lendas rakett Vega toel Lõuna- Ameerikast kosmosesse pea neli aastat tagasi 7. mail 2013, praegu konstrueerib umbes 40 noort üle maailma ESTCube 2, mis peaks taevasse lendama järgmisel aastal. Erinevalt esikversioonist on sellel juba kaks kaamerat küljes ja Maani peaks jõudma andmed 30 MB sekundis, mis on tunduvalt rohkem kui praegustel 4G mobiiltelefonidel.

Uudishimulikel KK14-PE ja PK14-PE õpperühmade õpilastel olid ka mõned küsimused ja vastustest selgus, et kosmos algab Maalt ainult 100 km kauguselt. Gravitatsioon küll väheneb, kuid kunagi ei lange nullini. Kui Maa inimkond kasvab ja maakera saastub, kuhu kolida? 350 000 km kaugusel Kuu peal ehitatakse juba jaama, mille pinnakatte prindivad 3D printerid. Kas Marsile tasuks minna? Mõelge ise. Kuu peale jõuab abi pärale maksimaalselt kahe päevaga, Marsile 6 kuud kuni 2 aastat.