Spaateenindajate suvine praktika Hispaanias
- Esmamulje
- Esimene nädal Hispaanias
- Esimene nädal praktikat
- Teine nädal Hispaanias
- Teine nädal praktikat
- Kolmas nädal Hispaanias
- Kolmas nädal praktikat
- Viimane nädal Hispaanias
- Viimane praktikanädal
- Väljasõit Fuengirolasse
- Väljasõit Malagasse
- Alhambra kindlus
- Meie soovitused
Esmamulje
Oleme Liis ja Marion Tallinna Teeninduskoolist ning õpime spaateeninduse erialal. Otsustasime osaleda Erasmus+ projektis ning teha praktikat Hispaanias, et tutvuda teise riigi kultuuriga, saada julgust ja arendada oma oskusi iluvaldkonnas. See on meie jaoks uus ja huvitav kogemus, mida soovime teiega jagada.
Jõudsime Malaga lennujaama 9. mai lõunal. Meid võttis sõbralikult vastu taksojuht Enrique, kes viis meid Granada linna meie ööbimiskohta. Sinna oli umbes 1.5 h sõitu ning saime näha rikkaliku loodust, kõrgeid mägesid ning kohalikke oliivipuude kasvandusi. Korteri ees võttis meid vastu MEP (Mobility European Projects) liige Shadday, kes juhatas meid meie korterisse. Korteris oli kolm magamistuba, kaks WC-d, köök ja elutuba. Meiega elas korteris veel kuus noort – kolm tüdrukut ning kolm poissi. Meil oli oma magamistuba ning saime olukorraga harjuda. Pärast korteriga tutvumist läksime koos Shaddayga toidupoodi ning käisime hiljem jalutamas ning söömas. Olime kella 21-ks väga väsinud ja keerasime tuttu.
Esimene nädal Hispaanias
Esmaspäeva hommikul kell 9.30 oli meil kohtumine vastuvõtja Shaddayga meie korteri ees. Suundusime MEP kontorisse, kus allkirjastasime vajalikud dokumendid ning kuulasime paar esitlust MEP liikmetelt. Seejärel läksime tutvuma praktikakohaga, milleks oli salong nimega Vanessa Berrios Peluqueria y Estetica Eco. Meie juhendaja ei osanud sõnagi inglise keelt, kuid võttis meid sõbralikult ja avameelselt vastu. Juhendaja Cynthia ütles, et näeme välja nagu inglid ning võime talle õpetada, kuidas Eestis erinevad protseduurid käivad. 11.mai esimest praktikapäeva jäime ootama!
Pärast salongi külastust oli meil vaba aeg ning õhtupoole oli meil 2h hispaania keele kursust. Kahe tunniga keelt selgeks ei saanud, kuid tähtsamad sõnad ja laused jäid meelde. Saime teada, et buenos dias ei tähenda mitte head päeva, vaid tere hommikust. 🙂 Olime seda lauset öelnud igas poes, isegi õhtuti. :))))
Kolmapäeval oli meil MEP liikme Illariaga linnatuur. Ta näitas meile Granada linna tähtsamaid paiku ja tutvustas linna ajalugu. Käisime vaatamas Granada katedraali, kohalikku turgu ning araabia linnaosa, kust saime mööda treppe edasi liikuda aina kõrgemale. Jõudsime Mirador San Nicolasse, kust avanes meile uskumatu vaade tervele Granada linnale ning Alhambra kindlusele. Õhtul käisime vaatamas tuleetendust Granada katedraali väljakul. See on populaarne paik tänavamuusikutele ning meelelahutajatele. Oli tore päev.
Vabad õhtupoolikud veetsime linna avastades. Lemmikpargiks kujunes meie korteri vastas olev Federico Garcia Lorca park, mida täitsid purskkaevud, kõrged palmid ja värvikad roosiaiad. See park on ainuke koht Granadas, kus me saame päevitada. Õhtuti käime väljas kohalikke toite söömas ning populaarset jooki Sangriat joomas. Hispaanias on väga tuntud tapad, mis on justkui snäki või eelroa eest. Neid saab tavaliselt tasuta joogi kõrvale tellida ning kõige populaatsemateks tapadeks on sai näiteks tomatikastmega, oliivid, kroketid, kartulid kastmega ja fritüüritud kalmaar. Hispaanlased oskavad väga hästi valmistada fritüüritud toitu, pitsasid ja erinevaid pagaritooteid. Ei saa ka mainimata jätta häid ja odavaid veine.
Esimene nädal praktikat
Esimene nädal praktikat möödus väga kiirelt. Kuna oleme salongis korraga ainult neli tundi esmaspäevast reedeni, siis üritame võimalikult tegusalt seda aega veeta. Esimesel päeval salongi jõudes pidime juhendaja abiga kahe naise jalgu epileerima. Saime ka teha klassikalist maniküüri. Juhendaja on väga abivalmis ning näitab alati enne ette, kuidas ja mida teha ning seejärel laseb meil tööd jätkata. Juhendajaga suhtleme peamiselt kehakeeles või kasutame Google Translate’i.
Järgnevatel päevadel tegime mitu maniküüri ja pediküüri nii tavalaki kui ka geellakiga. Meie üllatuseks saime teha maniküüri koos küünte poleerimisega ka mehele. See pidi Hispaanias tavaline olema, et mehed käivad salongis ning hoolitsevad enda välimuse eest. Saime ka teha kahele naisele kulmuhooldust koos vahatamisega. Juhendaja näitas meile kulmude niiditehnikat, mis andis hea tulemuse. Hispaania naiste eripäraks on tugev karvakasv ja -struktuur. Samuti on neil kas tumepruunid või mustad kulmud, mida keemiliselt ei värvita. Kuna naistel on lõualuu-, rinna- ja kõhupiirkonnas tihedad tumedad karvad, siis seal on kombeks neid valgendada.
Vaiksematel hetkedel koristame ja valmistame ette hoolitsusruume. Põhiliselt hõlmab see pindadelt tolmu võtmist, töövahendite ja massaažilaua puhastamist, põrandapesu ning rätikute voltimist. Kui parasjagu kliente ei ole, siis saame praktiseerida üksteise ja ka juhendaja peal. Kõiki töid teeme me kahepeale ning jagame ülesanded omavahel ära. Vajadusel abistame üksteist või küsime juhendaja Cynthialt abi.
Teine nädal Hispaanias
Aeg läheb kiirelt… Juba teine nädal ja varsti peab koju minema.
Granadas on väga kuum- umbes 30 kraadi iga päev. Me teadsime juba varem, et hispaanlastel on siestad ehk päevased puhkeajad (umbes 14.00-17.00), mil kohalikud poed pannakse kinni ning tööinimesed lähevad koju magama. Saime ka enda nahal tunda, kuidas päike ja soe kuumus tekitavad unisust. Pärast tööd tuleme tavaliselt koju puhkama. Õnneks on nii salongis kui ka meie toas konditsioneer.
Õhtud veedame tavaliselt meie lemmikpargis, baarides või söögikohtades. Tegime ka õhtuse uinaku pargis- seal on nii mõnus! Eriti vahva on see, et nägime pargis enda salongi juhendaja, kes tuli meid tervitama ja trenni kaasa kutsuma. Granada on ikka nii väike.. 😀
Neljapäeval läksime esmakordselt pesumajja pesu pesema. Kuna meiega koos elab veel kuus inimest, siis on pesumasin ja -rest tiht hõivatud. Pesumajas olid juhised hispaania keeles ning me ei saanud aru, milliseid värve millise temperatuuriga tuleks pesta. Õnneks olid pesumajas kohalikud memmed, kes olid meid nõus meeleldi aitama. Algul proovisime Google Translatega, kuid kehakeelega rääkimine oli palju efektiivsem. Kui panime masinasse nii mustad kui ka värvilised pesud, siis tehti kohe valju häält ning saime aru, et need tuleb eraldi pesta. Pesu saime pestud ja kuivatatud tunni ajaga.
Lisaks oli meil neljapäeval koosolek vastuvõtja Shaddayga, kes uuris, kuidas meil läinud on ja kas meil on mingeid muresid. Temaga on alati väga tore rääkida.
Reedel hakkasime tegema nädalavahetuse plaane ja otsustasime sõita bussiga Malaga, aga sellest saate juba lähemalt lugeda Malaga peatükis 😉
Teine nädal praktikat
Pärast puhkust Fuengirolas oli raske töönädalat alustada. Esmaspäeval, 17. mail tegime maniküüri ja pediküüri geellakiga ning lisaks veel epilatsiooni jalgadele. Kodus tegime õhtul üksteisele kulmuhooldust värvimise ja kitkumisega.
Pärast esmaspäeva läks nädal kiiresti. Saime teha mitmeid maniküüre ja pediküüre nii geel- kui ka tavalakiga. Lisaks teostasime epilatsiooni jalgadele ning tegime kulmuhooldusi. Uus kogemus sel nädalal oli näohoolitsuse tegemine koos elektriravi ning blackhead removal (eesti k mustpäästolmuimeja :D) aparaadiga.
Neljapäev oli väga kiire päev: tegime kaks maniküüri geellakiga ning ühe tavalakiga; teostasime epilatsiooni jagadele ning korrastasime hoolitsusruumid. Reedel käis salongis vähe kliente ning tegime Marionile ilupäeva – tegin talle näohooldust elektriravi ja mehaanilise puhastusega ning epilatsiooni säärtele. Selleks nädalaks sai praktika läbi ning valmistusime sõitma mereäärsesse linna Malagasse.
Kolmas nädal Hispaanias
Esmaspäeval külastasime Alhambrat (sellest lähemalt eraldi peatükis) ning praktikat me ei saanud teha. Nii esmaspäeva kui ka teisipäeva õhtud veetsime kodus, kuna õues oli kuum ning väsimus oli suur. Kolmapäeval otsustasime õhtul välja minna ning käisime kohalikus restoranis sangriat joomas ja käisime ka vesipiibubaaris. Neljapäeval läksime parki pilte tegema ning käisime poodides. Reedel läksime pärast tööd mõnusasse kokteilibaari, mis asus katusel ning kus avanes imeline vaade Granada linnale.
Laupäeval oli meil väljasõit Salobrena linna. Läksime sinna koos teiste Erasmuse gruppidega. Meile tehti tunni ajaline linnatuur ja pärasdt seda oli meil viis tundi vaba aega. Läksime loomulikult randa ja põlesime jälle ära. 😀 Käisime meres end aeg-ajalt jahutamas, mis oli väga mõnus. Pärast randa käisime söömas Hispaania populaarset riisirooga mereandidega, mida kutsutakse paellaks. Laupäeva õhtul koju jõudes otsustasime minna peole. Käisime lahedas ööklubis ja saime kella 2:00-ni tantsida.
Kolmas nädal praktikat
Esmaspäeval külastasime Alhambrat ja alustasime praktikaga sel nädalal alles teisipäeval. Teisipäeval tegime maniküüri ja pediküüri ühele salongi püsikliendile. Sel päeval tegime ka epileerimist ja koristasime hoolitsusruume ja töövahendeid.
Kolmapäev möödus tegusalt. Esimene klient soovis maniküüri geellakiga. Tal oli ka kaasas väike laps, kes pikaaja peale muutus uniseks ja jonnakaks. See pani meie töötempot tõstma ja tekitas natukene pinget, sest tahtsime töö ruttu valmis saada, et emme saaks lapsega tegeleda. Tulemus aga selle kiirustamisega ei tulnud päris ootuspärane. Järgmine klient, kes saabus oli tulnud pediküüri. Temalgi oli tol päeval 1 aastane plikatirts kaasas. Juhendaja ja Liis tegid naisele pediküüri, Marion pandi selleks ajaks titat lõbustama. Kolmapäeval tegime ka pediküüri mehele koos poleerimisega ja valmistasime küüned ette geellakkimiseks.
Järgmisel päeval saime teha klassikalist pediküüri koos koorimise ja massažiga, pediküüri geellakiga ja koristada hoolitsustube. Reedel tegime maniküüri, valmistasime küüned ette värvimiseks, koristasime ja tegime mehele pediküüri koos poleerimisega. Viimase kliendiga saime ka natukene jutustada, sest ta sai inglise keelest aru ja kurvastas, et lahkume järgmisel nädalal. See sama mees oli varem käinud meie juures maniküüris ja saime teada, et seekord oli ta spetsiaalselt kirjutanud meie juhendajale, et soovib pediküüri Liisilt ja Marionilt.
Viimane nädal Hispaanias
Viimane nädal ei hakanud just kõige paremini. Liis jäi kõhugrippi ning käis nii esmaspäeval kui ka teisipäeval haiglas. Marion käis päeval tööl ning õhtuti ei teinud me midagi.
Kolmapäeval, 2.juunil tundis Liis end juba paremini ning saime koos minna viimasele praktikapäevale. Lisaks oli ka sel päeval Liisi sünnipäev, mida käisime õhtul Itaalia restoranis II Gondolieres tähistamas.
Neljapäeval oli meil plaanis minna shoppama, kuid Granadas oli bank holiday, mille tõttu olid kõik poed kinni. Otsustasime minna hoopis Biodomo muuseumisse, kus sai näha ookeani kalu, Madagaskari ja Amazonase vihmametsa loomi ja linde. Muuseumis saime näha ka inimese anatoomit ning planetaariumit. Õues oli väga palav ja lämbe ning pärast muuseumit läksime koju siestat pidama.
Reedel käisime terve päev poodlemas suveniire. Sel päeval oli meil ka koroonatesti aeg ning käisime viimasel kohtumisel Shaddayga. Saime kätte sertifikaadid Erasmuse programmis osalemise eest ning Shaddayga koos tehtud ära raamitud pildi. Õhtul käisime meie maja lähedal asuvas baaris, kus me nägime ka enda juhendaja Cynthiat. Laupäeval olime väga väsinud ning jõudsime ainult pargis käia. Õhtul pakkisime ja valmistusime kojutulekuks. Laupäeval käisime veel viimast korda Hispaania taparestorani 100Montaditos nautimas. Olime ka varem üritanud sellesse restorani saada, kuid alati, kui kohale jõudsime, pandi see just kinni.
Pühapäeval kell 8.30 hakkasime sõitma Malaga lennujaama. Tegime ka vahepeatuse 20 minutit ning sõime hommikust. Jõudsime lennujaama kell 11.00 ja ootasime, et anda ära oma kohvrid ning et saada lennupiletid. Kahjuks ei läinud kõik ootuspäraselt. Meile öeldi, et MEPi poolt tellitud koroona antigeenitestid on kehtetud, sest need olid vanemad kui 48h. Kuna Marion on koroona läbi põdenud, siis tema sai tänu tõendile lennupiletid kätte ja kohvri ära antud. Mina (Liis) pidin minema kroonatesti järjekorda, mis oli väga pikk ning aega lennu väljumiseni oli jäänud vähe. Kuni 12.20ni sai veel kohvri ära anda ja saada piletid. Sain aru, et järjekord ei liigu ning hakkasin inimestelt küsima, et nad mu ette laseksid. Marion läks samal ajal minu kohvriga piletijärjekorda. Lõpuks sain testimise järjekorras esimeseks ning sain testi tehtud kell 12.10. Jooksin piletijärjekorda ning nad lasid mind edasi ilma koroonatesti tulemuseta. Pidin seda näitama enne lennuki peale minemist. Läksime Marioniga turvakontrollist läbi ning otsisime enda lennu väravat. Segased juhised eksitasid meid ning sattusime stsooni, kus me enam lennujaama sisse tagasi ei pääsenud. See tähendas seda, et pidime hakkama otsast pihta- jooksma õuest teisele poole lennujaama ning läbima uuesti turvakontrolli. Lahked inimesed lasid meid endast ettepoole, kuna meil oli aega vaid 10 minutit lennule pääasemiseks. Jooksime nagu hullud ning leidsime enda värava. Jõudsime viimasel hetkel lennukile ning olime viimased, kelle tagant uks lukku pandi. See oli sekundite mäng ning meil väga-väga vedas.
Hetkel viibime Frankfurdi lennujaamas ning ootame lendu Eestisse, mis väljub alles kell 21.15. Meil on aega viis tundi, et kirjutada viimast blogipostitust. Päev on olnud väga stressirohke, kuid loodetavasti läheb kõik hästi ning jõuame elusalt ja tervelt koju. 🙂
Väljasõit Fuengirolasse 14.-16.mail
Otsustasime esimeseks nädalavahetuseks võtta ette sõidu Fuengirolasse. Marioni sõbranna pidas seal sünnipäeva ning tundsime väga puudust merest ja rannast.
Rentisime Granada raudteejaamast auto, mille kolme päeva maksumus koos kindlustuse ja noore juhi maksuga oli umbes 200 €. Otsustasime sõita mööda tollivaba teed. Tänu sellele nägime kohalikke kasvandusi ja maaelu. Pool teekonnast kulges kurvilistel teedel mägedes. Liiklus on Hispaanias sarnane Venemaaga. Müts maha Marioni ees 😀
Jõudsime Fuengirola hotelli ning valmistusime peoks. Sünnipäev möödus erinevates rannaäärsetes baarides ja restoranides. Järgmise päeva hommikul käisime kiidetud restoranis söömas populaarset hommikusööki – sandwich ja apelsinimahl. Ülejäänud päeva veetsime rannas ja käisime proovimas kohalikke mereande. Kuna tuul oli mõnus, siis me ei saanud koheselt aru päikese intensiivsusest ja põlesime täiesti ära. Sellest hoolimata ei mõjutanud ärapõlemine meie otsust minna järgmisel päeval paadiga merele.
Sõitsime pühapäeval Benalmadena sadama, kus kohalikud reklaamisid oma paadireise võimalusega näha delfiine. Tegime valiku paadi väljanägemise järgi ning läksime merele. Kahjuks delfiine ei näinud, kuid saime meres ujuda ja ka paati juhtida. Kojusõit möödus probleemideta ja õhtuks olime tagasi Granadas.
Viimane praktikanädal
Pühapäeval jäi Liis haigeks ning esmaspäeval ning teisipäeval käis praktikal ainult Marion. Esmaspäeval tegi Marion pediküüri geellakiga, epilatsiooni jalgadele, kätele ning kaenlaalustele, kulmude kitkumist ning klassikalist pediküüri koos koorimisega. Lisaks nägi Marion, kuidas teha epilatsiooni intiimpiirkonnale.
Teisipäeval tegi Marion koos juhendajaga neli kulmuhooldust. Samuti sai ta epileerida mehe selga ning õlgu. Juhendaja tegi näokarvade eemaldamist elektilisel meetodil. Ta pani elektriga ühendatud nõelakese karvasibulasse ning vajutas pedaaliga elektri tööle. Seejärel tõmbas ta pintsettidega karva välja.
Kolmapäeval tundis Liis end juba paremini ning käisime mõlemad viimasel praktikapäeval. Sel päeval koristasime hoolitsusruume, tegime geellakiga pediküüri ning kulmuhoolduse. Päeva lõpus kinkis juhendaja Cynthia meile personaalselt kujundatud kruusid, mille peal oli meie kolmekesti pilt, Hispaania lipp ning meie nimed. Omalt poolt vastu kinkisime neile Eestist toodud kommid Maiuspala. Cynthia ütles, et ta on väga õnnelik, et me sinna läksime ning et me olime väga tublid. Salongist lahkudes olid pisarad silmas nii meil kui ka tal ning jätsimegi hüvasti.
Väljasõit Malagasse 21.-23.mail
Eelmine nädalavahetus käisime Fuengirolas, kuid sel nädalavahetusel otsustasime minna Malaga.
Ostsime reedel bussipiletid ning broneerisime majutuse. Reedel päerast tööd panime asjad kokku ning suundusime bussijaama. Umbes kella 19.30ks olime kohal. Malagas oli oodatavast külmem- 22 kraadi ja jahe õhk. Tänavaelu vanalinnas oli väga rahvarohke ning peaaegu kõik söögi- ja joogikohad olid inimesi täis. Raske oli teha valikut, millisesst restorani minna. Käisime mitmes restoranis ning nägime ka tänavaetendust Michael Jacksonist. Umbes kell 12 läksid kõik restoranid ja baarid kinni. Tegime väikese jalutuskäigu ning läksime koju.
Laupäeval oli 28 kraadi, kuid üpris pilvine. Veetsime päeva rannas lebotades ning käisime meres ujumas. Nägime mere ääres vabalt elavaid papagoisid. Ranna ääres oli palju värskeid mereande pakkuvaid restorane. Kuna siesta aeg oli, siis paljud restoranid uusi kliente vastu ei võtnud. Otsustasime minna sööma kruiisisadamasse, kus võtsime populaarseid fritüüritud anšooviseid (hispaania keeles boquerones). Külastasime ka kohalikku turgu ning seadsime sammud hotelli poole. Otsustasime sel õhtul tutvuda Malaga ööeluga ning minna kluppi. Kahjuks on Hispaania klubides tantsimine koroona tõttu keelatud ning seal me väga olla ei viitsinud. Käisime veel ühes baaris ning sellega lõppes ka õhtu.
Pühapäevane päev oli masendust tekitav. Terve päev lödistas vihma ning oli 16 kraadi. Ostsime vihmavarju ning käisime erinevates suveniiripoodides. Kuna pühapäeviti on kõik tavalised poed (enamus toidupoed, riidepoed jms) kinni, siis meil polnud väga midagi teha. Meie buss Granada läks 17.30 ning tagasi koju jõudsime umbes 20.00.
Granadas oli samuti väga vihmane ning Eestile sarnaselt 12 kraadi. Väga harjumatu ja kõhe. Olime pikast reisist väsinud ja vajusime unne.
Alhambra kindlus
Granada linna üks tähtsamaid ja kultuurilisemaid paiku on Alhambra kindlus (Alhambra tähendab araabia keeles punane). Sellise nime sai kindlus endale just tema punaste toonide poolest, mis on päikesevalguse käes eriti eredad. Huvitav on see, et pilvise ilmaga või vihma ajal näeb kindlus välja hallikas-valge.
Alhambra ehitati 889.aastal väikese kindlusena, kuid 11. sajandil hakkasid maurid (araabia päritoluga islamiusulised) kindlusest detailset ja läbimõeldud paleed ehitama. See sai koduks sultanile ja tema perekonnale, rüütlitele ja valvuritele, kohtuametnikele ja lihttöölistele. Mitmeid sajandeid kestnud Islami valitsemisaja lõpetanud katoliiklased jätkasid Alhambra ehitamist 1492.aastal. Seetõttu on Alhambras nii araabiamaadele omaseid mitmevärvilisi detaile ning ka tagasihoidlikumaid katoliiklastele omaseid elemente.
Esmaspäeval (24.05) oli ka meil võimalus näha Alhambra kindlust koos kaunite aedadega, mida täitsid lopsakad roosipeenrad, purskkaevud ja ehitised. Kuna vesi sümboliseeris tol ajal rikkust, siis veega täidetud basseine ja purskkaevusid sai näha igal pool. Külastasime Alhambra paleed (Plaza de Nazaríes), mille põhiosadesse kuulusid mürtide õu, suursaadikute saal, lõvide õu ning auhindade saal.
Suursaadikute saal on suurim ruum palees, kus leidsid aset kroonimised ning ametlikud vastuvõtud. Selles ruumis oli ka sultani troon. Saal on veel tuntud tema omapärase lae poolest. Tähistaevast kujuteldav lagi koosneb seitsmest astmest, mis sümboliseerib paradiisi (the Seven Heavens of the Islamic Paradise).
Auhindade saali kohta käib huvitav legend. Sultanil oli lisaks oma naistele ka mitmeid armukesi. Ta kahtlustas, et üks tema armukestest pettis teda ühe rüütliga. Sultan aga ei teadnud, kes see rüütel oli ning ta kutsus 30 meest sinna saali ning mõrvas nad purskkaevu kohal. Räägitakse, et tänase päevani saab näha verd purskkaevu põhjas. Meie seda aga ei näinud.
Meid hämmastasid Alhambra ümbruses olevad aiad. Juba 11.sajandil hakati neid aedu ehitama ja kasvatama, et kuningad saaksid aedadesse minna puhkama. Erinevad põõsad, roosid, palmid, hekid, purskkaevud lõid kokku hämmastava vaatepildi. Alhambrasse läheksime kindlasti tagasi!
Meie soovitused
Oleme väga õnnelikud, et otsustasime enda praktika sooritada Hispaanias. Kuu aega välismaal elades muutis meid julgemaks, iseseisvamaks ning me tunneme, et meile jäi külge hispaanlastele omane positiivsus ning avatus. Hispaanias on tavaline, et võõrad inimesed tänaval tulevad Sinuga juttu ajama ning rääkima, nagu vana sõbraga. Kuigi inglise keelt oskavad vähesed, ei kartnud nad alustada vestlust, kasvõi kehakeelega. Soovitame väga kõigil haarata võimalusest teha praktika välismaal ning viia end mugavusstsoonist välja. See on parim viis enesearenduseks ning enda tundma õppimiseks. Silmitsi peab seisma erinevate probleemide ja väljakutsetega, kuid just see arendabki iseseisvat mõtlemist ning sundolukordades tegutsemist.
Soovitame olla alati avatud ja positiivne, üritada vaadata asju teise nurga alt ning eelkõige nautida tervet protsessi. Eestlastele on omane muretsemine ja hästi organiseeritus, kuid Hispaanias tegutsetakse spontaanselt. Nad võtavad tööd vabalt ning nautimusega, elavad päev korraga ning ei muretse homsete probleemide pärast. Soovitame ka teil mitte ülemõelda ning minna vooluga kaasa.
Soovitame ka õppida enne tulekut hispaania keelt. Meie kogemuse põhjal oskavad väga vähesed inglise keelt ning oleks hea teada tähtsamaid lauseid ja põhilisemaid sõnu, mida on vaja igapäevaelus ja ka praktikal. Kui ma (Liis) haiglas käisin, siis oli väga raske suhelda arstide ja teiste töötajatega, kuna mitte keegi haiglast ei osanud inglise keelt ning halva levi tõttu Google Translate ei töötanud.
Arvestage ka sellega, et Hispaanias pole esikohal puhtus. Oleme baarides näinud prussakaid ning tähele pannud, et söögikohtades puuduvad hügieeninõuded, näiteks kätepesu. Puutusime sellega kokku ka enda salongis, kus desinfektsioonivahendeid ei olnud ning käsi pesti võrdlemisi harva.
Loodame, et saate meie blogist inspiratsiooni, haarate sellest võimalusest ning saate positiivse kogemuse kogu eluks.
Liisi ja Marioni praktika toimumist toetas