Majutusvaldkonna õpilaste õppekäik Soome turismimessile
20. jaanuaril 2017 külastasid Teko õpperühmade HT16-KE ja MT14-PE õpilased koos soome keele õpetaja Ilona Sääliku ja majutusvaldkonna juhtivõpetaja Kristi Leinusega Põhja-Euroopa suurimat turismimessi Helsingis MATKA 2017. Õppekäigu eesmärgiks oli erialase soome keele arendamine ja kinnistamine ning ettevalmistus erialaseks kutsetööks. Õppekäigu tegevused olid integreeritud erialateemadega, nii said õpilased võimaluse erialases võõrkeelekeskonnas oma oskusi täiendada ja proovile panna. Helsingis toimuv MATKA turismimess on Põhja-Euroopa suurim ja toimus juba 31. korda. Külastajate arvult on mess üks populaarsemaid Helsingi messikeskuse üritustest.
MATKA 2017 messil olid esindatud rahvuslikud ja regionaalsed reisiorganisatsioonid Soomest ja välismaalt, reisibürood, reisioperaatorid, hotelligrupid, muud majutust ja restoraniteenust pakkuvad firmad, programme ja tegevusi pakkuvad firmad. Messi partnermaa oli sel korral Türgi. Messil olid väljas ka mitmed kliinikud eri maadest nii iluteenuste, hambaravi kui muudelt aladelt, sest üha enam levib Põhjamaades raviturism.
Messil oli ühe suure teemana eksponeeritud ka toiduteema. Ruokaretki Suomeen ehk toidureis Soome tutvustab toidukultuuri ja toidukohti kogu Soomes ning näitab nende mitmekülgsust. Messi avapäeval kuulutati välja ka Soome rahvusroog, milleks sai RUISLEIPÄ (rukkileib). Toiduturismi alal toimusid ka Soome aasta kokk 2017 ja Soome aasta kelner poolfinaalid.
Õppekäigu eesmärgiks oli anda võimalus õpilastele seostada soome keelt ja kultuuri turismisektori teemadega. Keelt on raske omandada ilma kultuurita ja keelekeskkonna kontaktideta. Projekti raames läbiviidud õppekäik andis väga hea võimaluse siduda omavahel majutusteenindaja põhiained (turismimajaduse alused, IKT, klienditeeninduse alused, majutusettevõtte töökorraldus, hotellimajanduse alused, vastuvõtutöö korraldus) soome keele õppega. Õppekäik oli pilootprojekt, mille peamine eesmärk oli ka tõsta õppijate motivatsiooni soome keele õppimiseks.
Õppekäik võimaldas õppijal:
- tutvuda Põhja-Euroopa suurima turismimessiga
- hinnata oma soome keele oskust reaalses keelekeskkonnas
- tutvuda Soome kui reisisihtkoha maaga
- hinnata oma motivatsiooni (soovi tööd teha) erialast tööd
- teadvustada oma võimalusi (erinevad ametid, karjäärivõimalus, erialase praktika sooritamise võimalus)
- kinnistada ja arendada varemõpitud teadmisi
- ühitada teoreetilisi ja praktilisi kogemusti
Sissejuhatavad auditooorsed tunnid toimusid ajavahemikul 9.-19.01.2017 ja järeltegevused 23.01-27.01.2017. Keeleõppe projekti tegevused lõpevad hindamisega, mille sisu on etteantud ülesannete sooritamine ja analüüsimine ning oma õppijakogemuse jagamine.
Õppekäigu veebikodu.
Õppekäiku rahastas ESF projekt “Keeleõppetegevused edukamaks toimetulekuks tööturul” (PRÕM).
Õppekäigu maksumus oli 2000,77 €.