Kokaõpilastega Vargamäel
Märtsis sai kokaõpetajate juhtivõpetaja Anne Mäe koostööpakkumise Kristi Kirsilt Tammsaare muuseumist Vargamäelt. Nimelt oli seal kokku pandud näitus „TÄISSÖÖNUL POLE ISU JA NÄLGINUL POLE TOITU“ ja nad tahaks kokku panna kokaraamatu. Arutasime õpetajate ja KK21-PV1 ning KK21-PV2 rühmadega, kuidas kirjanik Tammsaare loomingust road tänapäeval taldrikul välja näeksid. Mõte luua muuseumi ja Teko ühine kokaraamat tundus ahvatlev ning töö võis alata. Õpilased tutvusid Tammsaare loominguga. Koos keeleõpetaja T. Surgutskajaga külastasid õpilased Tammsaare muuseumi Tallinnas. Õpetajad Irina Horišihh, Ljudmilla Zahharova, Natalja Bondareva ja Diane Sarapuu-Kelder koos oma poolrühmadega töötasid välja valiku retsepte, mis kirjaniku loomingu tänapäevaselt toidulauale tõi. Kui eeltööd olid valmis, oli aeg esitada tehtut muuseumi rahvale ja tagasisidet küsida.
Reedel alustasimegi bussireisi Vargamäe poole, et ehedasse maaellu sisse elada, siis esimese peatuse tegime Tuhalas nõiakaevu ja energiasammaste juures. Enne Vargamäed tegime väikse peatuse Kakerdaja rabas, kus kopsud värsket maaõhku täis ahmisime.
Vargamäel võtsid meil vastu väga toredad muuseumitöötajad K. Sinimaa ja R. Räim. Saime vaadata vana aja hooneid, töövahendeid ja kuulsime sajanditagustest kommetest. Instragammi pildipagas täienes jõudsalt, sest tore oli avastada Eestimaa ajalugu! Kui ka kirjanikuhärra maja oli üle vaadatud, siis said õpilased esitleda tehtud retsepte ja pakkuda kaasa võetud suupisteid muuseumis pakutud sooja tee kõrvale.
See projekt andis õpilastele võimalus tutvuda A. H. Tammsaare loomingu, Eestimaa ajaloo, eri ajastute kodumaiste roogadega ning muidugi rääkida lihtsas eesti keeles.
Täname kõiki korraldajaid. Kohtumisteni Vargamäel!