Tugisüsteem

Tallinna Teeninduskooli tugirühma koosseis

Tallinna Teeninduskooli tugikeskuse tugirühma koosseis:
  1. Tugikeskuse juht/sotsiaalpedagoog Meeli Uibomägi
  2. Õppenõustaja Natalja Kozinets
  3. Õppenõustaja Kärolin Kiviste
  4. Õppe- ja karjäärinõustaja Anna Ditman
  5. Med õde Markki Karja
  6. Med õde Irina Demtšuk
Rühmajuhendaja(d), kes  osalevad tugirühma töös vastavalt juhtumile:
rühm rühmajuhendaja
HT22-PE Kaimar Palm
HT22-PV Triin Henn
HT23-PE Kaimar Palm
HT23-PV Triin Henn
HT24-PE1 Kaimar Palm
HT24-PE2 Triin Henn
AK24-AV Ljudmilla Zahharova
AK24-AU Yuliia Bohatyrova
KK22-PE1 Diane Sarapuu-Kelder
KK22-PE2 Riina Laht
KK22-PV1 Sofia Vakulich
KK22-PV2 Irina Horošihh
KK23-PE1 Riina Laht
KK23-PE2 Kristi Tiido
KK23-PV1 Ksenia Isakova
KK23-PV2 Irina Horošihh
KK24-PE1 Pirje Pärimets
KK24-PE2 Hedi Haugas
KK24-PV1 Lea Tann
KK24-PV2 Sofia Vakulich
KK24-KUV Irina Horošihh
KK24-KE Eero-Olavi Kippa
KK24-KUS Ljudmilla Koltšenko
KB22-PE Annely Kallo
KB23-PE Aive Antson
KB24-PE Roman Fokin
MK24-KET Kristi Vilkis
AP24-AE Eha Martma
AP24-AV Eda Odar
PK22-PE Eha Martma
PK22-PV Ljudmila Butnik
PK23-PE Diana Kaurkina
PK23-PV Jevgeni Kirilahha
PK24-PE Eha Martma
PK24-PV1 Eda Odar
PK24-PV2 Jevgeni Kirilahha
KO24-KES Ellen Lessel
ST23-KES Sirje Tammeoks
ST24-KES Sirje Tammeoks
ST22-PE Kaido Tiits
ST23-PE Siret Rannik
ST24-PE Kaido Tiits
KT24-KES Siret Rannik
Tugirühm juhindub oma töös „Tallinna Teeninduskooli haridusliku erivajadustega õppija toetamise tugirühma töökorrast“, kinnitatud direktori käskkirjaga nr 1-2/23/16 17. aprill 2023. a ja teistest vastava ala seadusandlikest aktidest.

Õppijate toetamine

Tugispetsialistide töö eesmärgiks on toetada õpilase toimetulekut õpingutega ning leida parimaid lahendusi õppekava läbimiseks ning kooli lõpetamiseks.

Tähtis on õigeaegselt märgata õpilaste hariduslikke  erivajadusi  ning  rakendada sobivad tugimeetmed.

Õpilaste toetamisel on tagatud konfidentsiaalsus.

Teko tugirühma kuuluvad järgmised spetsialistid: rühmajuhendajad, õppenõustajad, sotsiaalpedagoog, õppe- ja karjäärispetsialist, aineõpetajad.

Kõik kontaktid ja vastuvõtuajad on kättesaadavad kooli kodulehelt Õpilase tugi alt.

Teko töötajate e-posti aadress on nimi.perenimi@teeninduskool.ee

Rühmajuhendaja juhib oma rühma õppe- ja kasvatustööd, koordineerib ja analüüsib õpilaste tegevust, korraldab koostööd õpetajate, tugispetsialistide ja lastevanematega. Rühmajuhendaja aitab kaasa rühma, turvalise õpikeskkonna ja toetavate koostöösuhete kujunemisele.

Rühma tugispetsialist on Tekos töötav tugispetsialist, kes lisaks oma eriala spetsiifikale toetab koostöös rühmajuhendajaga talle määratud õpperühma tuge vajavaid õpilasi ja on vajadusel neile juhtumikorraldajaks.

Aineõpetaja on oma valdkonna professionaal. Ta kavandab ainealast õpitegevust ning õpetab ja kujundab toetava õpikeskkonna. Aineõpetaja professionaalsus väljendub eelkõige oskuses õpetada ainet nii, et lapsed sellest huvituksid, seda mõistaksid ning oskaksid luua seoseid ümbritseva eluga. Ta toetab õpilaste arengut, lähtudes nende teadmistest ja oskustest, võimetest ja vajadustest.

Õppenõustaja on tugispetsialist, kes  peab sidet õpilase rühmajuhendaja ja eriala juhtivõpetajaga ning aitab planeerida individuaalset õppeplaani ja pakub selleks välja  erinevaid lahendusi. Vajadusel suunab õpilase väljaspool kooli olevate spetsialistide poole.

Sotsiaalpedagoog tegeleb õpi-, käitumis- ja kohanemisraskustega  noorte ja nende lähikeskkonnaga. Probleemide lahendamiseks suhtleb sotsiaalpedagoog õpilase, lapsevanemate, pedagoogidega ning teeb koostööd  lastekaitse-, sotsiaalhoolekande- ja korrakaitsesüsteemidega.

Õppe- ja karjäärispetsialist on abiks eneseanalüüsimisel (testid, küsimustikud), motivatsiooni leidmisel, töökoha otsimisel, kandideerimisdokumentide koostamisel ja tööintervjuuks ettevalmistamisel. Karjääriplaneerimine on enese elu juhtimine, mis kestab läbi elu

Koolimeedik tegeleb õpilaste tervise edendamise, haiguste ennetamise, tervise järelvalve, esma- ja kriisiabi osutamisega ning tervisekaitsega. Koolitervishoiuteenus tegeleb õpilaste tervise edendamise, haiguste ennetamise, tervise järelvalve, esma- ja kriisiabi osutamisega ning tervisekaitsega.

Koolivälised tugisüsteemid

Eripedagoogilist ja psühholoogilist nõustamist on Teko õpilasel võimalik saada teraapiakeskuses OÜ Sensus:

Psühholoog toetab õpilasi emotsionaalselt rasketes olukordades, milleks võivad olla arengulised ja traumaatilised kriisid, suured elumuutused, kaotused, vägivald, jne.

Eripedagoog toetab õpilasi erinevate õpiraskuste korral, aitab leida võimalusi nende ületamiseks, planeerida individuaalset õppeplaani pakkudes selleks välja  erinevaid lahendusi.

 

Hädaabi number 112 TASUTA kõigile helistajatele.

Abi perearstilt telefonil 1220 – lauatelefonilt helistades esimesed viis minutit tasuta, edasi kehtib kohaliku kõne hind. 1220 telefonilt saab nõu lihtsamate terviseprobleemide korral, juhiseid esmaseks abiks ning vajadusel ka infot tervishoiu korraldust puudutavates küsimustes. Helistaja nime ei küsita, nõu küsida võivad ka ravikindlustuseta inimesed.

Koolipsühholoogide tasuta nõuandeliin ukraina keeles Helistama on oodatud õpilased, lapsevanemad, haridustöötajad. Eesti keeles toimub nõustamine numbril 1226 tööpäeviti kl 16-20, vene keeles numbril 1227 teisipäeviti kl 16-20 ja ukraina keeles numbril 1227 kolmapäeviti kell 16-20.

Tugisüsteemi loomist ja nõustamisteenuste arendamist toetas Euroopa Sotsiaalfond.