Rahumäe põhikooli õpilased geomeetrilisel õhtusöögil
Õhtusöök Tallinna Teeninduskoolis
Sandra Sillakivi ja Eve Schults
Üheksandal novembril oli meil au külastada Tallinna Teeninduskooli ja nende kulinaarset teatrit “Geomeetriline õhtusöök”.
Menüüs oli:
- härra makroon suitsulõhega
- triangel kanaga
- kabe käik
- siga ruudus
- täht on kuul
- magus kuubis
ning enne suurepärast kuuekäigulist õhtusööki jagasid toredad õpilased naeratusega suupisteid, milleks olid:
- kanapasteedipall pehmel piparkoogil
- melon feta juustu ja röstitud vürtsika kikerhernega
- muretaignasuupiste päikesekuivatatud tomati
- suitsukana ja marineeritud porgandiga.
Kool nägi väljast kaunis ja modernne välja. Sisenedes lõi kohe silma kooli avarus ja hea õhkkond. Tegime väikse ringkäigu, kus külastasime kooli spaaklassi, kondiitrite, kokkade kööke ja laborit. Klassid, millesse sattusime, olid lummavad, kaunid, puhtad ja korras. Kõik klassid olid hästi varustatud vajalike asjadega, spaaklassis olid massaažilaud ja köökides kokkamisvahendid. Vaade koridori akendest oli õhtutuledes maagiline. Kooli oli kaunis, sellises koolis tahaks ka mina õppida.
Kooli võetakse vastu igal aastal umbes 400 õpilast. Sisseastumiseks on põhiline vestlus ja väike teadmiste kontroll. Seal on mitmeid erinevaid erialasid näiteks, põhihariduse põhjal saab õppida kokaks, pagar-kondiitriks, majutusteenindajaks ja toitlustusteenindajaks. Keskhariduse baasil saab õppida kokaks, hotelliteenindajaks, müügikorraldajaks, spaateenindajaks ja kondiitriks. Mitmedki Tallinna Teeninduskoolis õppijad jõuavad kaugele, mõned lähevad kaugele välismaale praktikale ja teised jäävad Eestisse. Üks neist Teeninduskooli vilistlastest on Kaido Metsa, kes on maineka restorani “Juur” peakokk.
Meie õhtusöök leidis aset kaunis saalis, mis igapäevaselt on aatrium. Saal oli ehitud värviliste ja geomeetriliste volditud kaunistustega. Õhtusööki täiendas elav muusika ja kaks võluvat õhtujuhti. Kõik road olid omamoodi ja kõrge klassiga. Taldrikud olid kujundatud geomeetriliste roogadega. Meie lemmikuteks olid pearoog (siga ruudus) ja laimisorbett (täht on kuul). Pärast geomeetrilist õhtusööki küsisime kooli õpilaselt Martin Soomelt paar küsimust.
E, S: Mis teie eriala on ja mitmendas klassis käite?
Martin: Ma õpin erialalt kokaks ja käin “13” klassis, kuna õpin vana õppekaval ehk kokaks peab õppima 3 ja pool aastat.
E,S: Kuidas teil klassis siseselt suhtlusega on?
Martin: Kõik on väga sõbralikud ja abivalmid. Üldiselt asub õppima 30 inimest ja lõpetab kuskil 15.
E, S: Kuidas koolis haridusega rahule jääd?
Martin: Üldiselt on haridus hea, aga praktika tõttu tuleb natuke ka iseseisvalt õppida.
E, S: Kuidas tänane õhtu köögis ja üldiselt möödus?
Martin: Alguses oli paar viperust – nimelt ahjud ja pliidid ei läinud käima, aga pärast seda möödus õhtu sujuvalt ja ilma probleemideta.
E, S: Kaua sellise kulinaarse teatri valmistamiseks läks?
Martin: Kõik kokku võttis paar kuud… umbes kaks.
Meile jäi koolist väga elav ja sõbralik mulje ning soovitame huvi korral sinna kindlasti õppima asuda.
Üldhariduskoolide õpilaste osalemist kulinaarse teatri õhtusöögil toetas ESF projekti PRÕM „Kutsehariduse mainetõstmise“ tegevus.