Teko meistrikad 2019
Timo Erendi, Ranet Sikk, Regina Hiiet (KK18-PE1)
31.01 2019 toimusid Tekos viiendat korda meistrivõistlused, kus õpilased said oma oskuseid proovile panna, alustades kokkadest ja pagaritest ning lõpetades majutus- ja klienditeenindajatega. Maja oli rahvast pungil, nii omad kui ka külalised väljast. Tööülesanded jagunesid kolmeks: võistleja, korraldaja ja žürii.
Võistlejad pidid andma endast parima ning läbima katsed, milleks nad olid ennast paarist kuust kuni aastani valmistanud. Et ikka huvitav ja mitmekesine võistlus tuleks, nägid korraldajad korralikult vaeva, planeerides juba peale neljandat Teko MVd, mida teha viiendal ja kuidas seda teha. Samuti olid nemad vastutavad kohapeal, kes kontrollisid, et kõik nende plaanid võistlejatest 102% välja saada, toimiks. Lõpuks olid seal ka tunnustatud külalised, kes moodustasid žürii kõikidele võistlustele. Nende objektiivne hindamine oli äärmiselt tähtis, et saada võimalikult erapooletuid kriitikuid meie võistlejate töödele.
Kuigi päev oli raske ja oli väljakutsed, läks lõppude lõpuks kõik hästi ning päev lõpetati väsinult, aga rõõmsalt.
Kokkade 7võistluse võistleja Timofei (KK17-PE)
Timo: Mis inspireeris sind võistlusele tulema?
Timofei: Eelmine aasta.
Timo: Mida õppisid võistluselt?
Timofei: Pole veel võistlema jõudnud, aga eelmise aasta kogemuse põhjalt võin öelda, et tiimivoor on väga tähtis sellel võistlusel.
Timo: Andke mõni soovitus teistele võistlejatele.
Timofei: Mõelge, mõelge ja veelkord mõelge. Siis kõik toimib.
Korraldaja Kristi Tiido
Ranet: Kuidas jäite õpilaste etteastetega rahule?
Kristi Tiido: Esimene vahetus läks päris ilusti. Natuke, mida me kartsime ja mõtlesime, et oleme liiga karmid, oli trühvlite kaalumine. Huvitav on see, et mitte ükski võistkond ei saanud õige kaaluga trühvleid. Tortillad näevad head välja.
Ranet: Kuidas oli võistluste tase võrreldes eelmise aastaga?
Kristi Tiido: Kõik aastad on erinevad ja on erineva raskusastmega ülesanded. Enda arust tegime ülesanded natukene lihtsamaks, aga ikka juhtus, et keegi ei jõudnud aega. Minu arust on oluline see, et noored saavad võistelda. Positiivne on see, et meil on noori, kes tahavad võistelda ja saavad sellega suurepäraselt hakkama.
Ranet: Kas on raske korraldada sellist üritust?
Kristi Tiido: On väga palju erinevaid nüansse, mida peab arvestama. Kuna me teeme seda juba mitmendat aastat, siis on juba teada, kus võivad need kitsaskohad tekkida ja oskad juba reageerida, kui midagi läheb kuskilt natukene ühtemoodi, siis sa saad mujalt natukene muuta või teistmoodi teha. Rõõm, mis siit tuleb, on suurem!
Võistleja Roland Juksar (KK18-PE1)
Ranet: Mis inspireeris sind siia tulema?
Roland: Mind inspireeris võistlusele tulema see, et saaksin ise juurde kogemusi ning näidata õpetajatele, et minu huvi kokanduse vastu on tõesti suur.
Ranet: Kuidas valmistusid võistlusteks?
Roland: Võistlusteks ma valmistusin nii kodus õppides kui ka rühmajuhendajaga koolis erinevaid etappe läbides.
Ranet: Mida õppisid võistlustelt?
Roland: Võistlustelt õppisin seda, et alati tuleb säilitada rahu ja külm närv, meeskonna tööst sõltub väga palju ning 10 min on piisav aeg, kui oled piisavalt harjutanud.
Žüriiliige Cätlyn Priks (KK14-PE vilistlane, Kuldne Kulp 2017 ja 1. rändkarika võitja)
Regina: Milliseid positiivseid ja negatiivseid emotsioone olete märganud võistluse ajal?
Cätlyn: Minnakse kergelt närvi ja karjutakse üksteise peale. Kuid vähemalt aitavad ja juhendavad oma kaasvõistlejat.
Regina: Mida peaks õpilastele juurde õpetama?
Cätlyn: Töökoha ettevalimistust ja harjutada rohkem oma võistlusroogi.
Žüriiliige Katerina Muhel
Regina: Milliseid positiivseid ja negatiivseid emotsioone olete märganud võistluse ajal?
Katerina Muhel: Ma arvan, et täna ei ole üldse negatiivsete emotsioonide päev. Siin on alates elevusest olnud kõik väga toredasti. Õpilased võtavad väga pühendumisega seda üritust. On tore, et selline võistl on!
Regina: Mida peaks õpilastele juurde õpetama?
Katerina Muhel: Kuna enamus on siin esimese kursuse õpilased, siis see tulemus on väga hea, et nad esimesel aastal julgusega tulevad siia võistlema. Kõik tuleb aja ja kogemusega ning kodus harjutamine tuleks eriti hästi kasuks.
Žüriiliige Veronika Eesmann (Tallinna Ehituskooli peakokk)
Regina: Milliseid positiivseid ja negatiivseid emotsioone olete märganud võistluse ajal?
Veronika Eesmann: Positiivne on see, et nii palju teotahtelisi noori on tulemas. Midagi negatiivset ei olegi. Võistluste suhtes on see natuke segav, kui meeskond segab etapil olevat võistlejat. Natuke distsipliini küsimus on veidi häiriv. See ei ole negatiivne, vaid õppimisekoht meile kõigile.
Regina: Mida peaks õpilastele juurde õpetama?
Veronika Eesmann: Julgust ja töötahet!
Võistleja Kenneth-Markus (KK18-PE3)
Regina: Mis inspireeris sind siia tulema?
Kenneth-Markus: See, et me saime sööklas 3 euro eest süüa, kui teised said 2 euro eest. Söök inspireeris!
Regina: Mida õppisid võistlustelt?
Kenneth-Markus: Õppisin pingetaluvust ja külmanärvi säilitama.