Täiendav praktiline erialase inglise keele õpe III kursuse kokarühmadele ja pagar-kondiitritele
2018. aasta sügisel sai alguse erialase inglise keele edendamise projekt. Projekti eesmärgiks oli arendada õpilaste erialase inglise keele oskust, et suurendada õpilaste konkurentsieelist tööturul nii Eestis kui Euroopas ning parendada õpilaste väljavaateid osaleda Erasmus + õpirännetel Euroopas. Keeleprojekti tegevused aitasid noortel inimestel mõista, miks on vaja head erialase inglise keele oskust tulevases töös. Tänu köökides toimunud ja tippkokkade juhendamisel läbi viidud tundide tõusis osalenud õpilaste motivatsioon inglise keele edasiseks õppeks.
Kokku osales täiendavas inglise keele õppes 5 kokarühma ja 2 pagar-kondiitri rühma. Sealhulgas vene emakeelega õpilaste gruppe oli kokku 4. Ettevalmistavad ja järel-keeletunnid toimusid rühmapõhiselt, kuid praktilised keeletunnid toimusid laboritundide põhiselt väikestes gruppides.
Projekti olid kaasatud 8 peakokka. Iga peakokk pidi ette valmistama 3 retsepti 4-le inimesele, mida valmistati õpilastega läbi 2 korral. Peakokad valiti selle järgi, kelle emakeel ei olnud eesti keel ja kes suhtleb igapäevaselt köögis inglise keeles. Või siis peakokk – oma ala tippspetsialist, kes on ise töötanud inglise keelses keskkonnas ja valdab inglise keelt vabalt.
Projektis tegid kaasa:
- Kertu Lukas – Suhrkuingel
- Pensiri Pattanachaeng – restoran NokNok
- Radoslav Mitro – restoranid Ribe ja Radio
- Emmanuel Wille – restoran Olde Hansa
- Mathijs Rust – restoran Monaco (Nordic Hotel Forum)
- Tim Bramish – restoran Köök
- Jevgeni Generalov – Gastro Studio
- Marko Sõmer – restoran Horisont (Swissotel)
Praktilistesse tundidesse kaasatierialaõpetajad, kes pöörasid tähelepanu töövõtetele ja erialastele oskustele, tundide raames arendati ka õpetajate inglise keele oskust.