Eesti keele õpe muu emakeelega õpilastele
Ajavahemikul 15.08.2017 – 01.07.2018 pakkus Tallinna Teeninduskool täiendavat eesti keele õpet kolmele venekeelsele õppegrupile. Gruppide valim kujunes vastavalt keeleoskusele ja õpilaste taustale.
- Põhikoolijärgsed esimese kursuse vene õppekeelega koka õpilased, kelle teadmised olid esimeste kursuste seas kõige nõrgemad.
- Ukraina juurtega õpilasted, kes õppisid Tekos koka erialal.
- Põhikoolijärgsed esimese kursuse õpilased, vene koduse keelega, kes asusid õppima eesti keelsetes gruppides (valdkonnad – kokad, toitlustusteenindajad, pagar-kondiitrid, majutusteenindajad).
Tavapärastele keeleõppe tundidele lisaks toimus ka 3 õppekäiku
- Õppekäik Lahemaale (Palmse, Vihula ja Sagadi mõis, Vainupea kabel ja Viitna kõrts). Õppekäigul tutvusime Lahemaa rahvuspargis asuvate mõisate miljöö ja tolleaegse kultuuriga. Nägime, millistes tingimustes toimus mõisates toiduvalmistamine, kust saadi toorainet, millised lauakatmise traditsioonid tol ajal olid, milline oli etikett, millised olid menüüd (Kõik informatsioon oli ainult eesti keeles). Vainupea kabeli juures korraldasime pikniku, kus õpilased said ise lauda katta, arvestades ka ilmastiku tingimusi. Viitna kõrtsis tutvusime klassikalise kõrtsimiljöö, teeninduse, menüü ja maitsetega. Õpilaste muljed saab lugeda siit.
- Muuseumitund, ajastuloeng ning lõunasöök Neitsitornis „Toidukultuur tsaariaegses Tallinnas“ (teeninduskultuur, toitlustus ja toitlustusasutused, lauakombed jne). Õpilaste pildimuljed leiab siit.
- Õppekäik Imavere Piimandusmuuseumi ja Olustvere Kutsekooli. Olustveres küpsetasime ise leiba, külastasime klaasi- ja keraamikakoda, tutvusime kooli õppeköögiga ja jälgisime kokkade tundi, tutvusime mõisakompleksi ajalooga ja tolleaegse toidukultuuriga. Imavere Piimandusmuuseumis tegime ise võid ja karaskit, tutvusime piima kui toiduvalmistamise tooraine ajaloo, käitlemise, koostise ja toiduvalmistamisvõimalustega.Õpilaste muljed saab lugeda siit ja pildialbumit sirvida siin.
Tallinna Teeninduskooli õpilaste osalemist keeleõppel toetas ESF projekti PRÕM „Täiendav keeleõpe kutse- ja kõrghariduses“ tegevus.