Vegankokk 👨🍳
- Õppeliik: kutseõppe jätkuõpe
- Õppevorm: koolipõhine õpe
- Nõuded alustamiseks: keskharidus ja 4. kvalifikatsioonitaseme kokakutse või vastavate
kompetentside olemasolu - Õppekeel: eesti keel
- Õppeaeg: 6 kuud
Vegankokk valmistab ja serveerib vegantoite. Oma töös rakendab kutseala põhimõtteid, teooriaid ja tehnoloogiaid loovalt nii tavalistes kui ka uudsetes töösituatsioonides. Ta täidab iseseisvalt keerukaid ja mitmekesiseid, loovaid ja uudseid lahendusi eeldavaid etteantud raamidest väljuvaid tööülesandeid. Õpib ja täiendab end iseseisvalt ja ennastjuhtivalt, hindab oma õppimist, määrab kindlaks koolitusvajaduse enese täiendamiseks ning õpingute jätkamiseks. Oma töös järgib vegankokk tööohutus-, keskkonnaohutus- ja hügieeninõudeid ning tuleb toime ohuolukordades. Oskab üksikasjalikult põhjendada oma seisukohti ja väljendab neid ka endale uudsetes situatsioonides ning edastab oma mõtteid ja kavatsusi selgelt ja arusaadavalt nii suuliselt kui kirjalikult ja digilahendusi kasutades. Lisaks korraldab enda tööd ratsionaalselt, analüüsib, hindab ja parendab enda ning meeskonnatööd ja juhendab kaastöötajaid muutuvates olukordades.
Eriala õppimine eeldab teenindus- ja suhtlemisvalmidust, konfidentsiaalset käitumist, pingetaluvust, kiiret reageerimisvõimet, ausust ja täpsust.
Õpitakse:
- vegan pearoogade tehnoloogiat
- vegan eelroogade ja suupistete tehnoloogiat
- vegan magustoitude tehnoloogiat
- veganküpsetiste- ja kondiitrtoodete tehnoloogiat
- toitumisõpetust
- kaupade käitlemine ja kalkulatsiooni
Õppetöös kasutatakse ka e-õpet.
Praktika koosneb erinevate vegantoorainest eel- ja pearoogade,suupistete ja magustoitude ning nende juurde sobivate lisandite ja kastmete valmistamisest, serveerimisest. Praktikat on võimalik sooritada väljapool Eestit Erasmus+ õpirände raames. Praktikal tehtud töödest koostatakse portfoolio.
Lõpetamiseks tuleb sooritada kooli lõpueksam. Vegankoka õppe lõpetanule väljastab kool lõputunnistuse koos hinnetelehega.
Tööturuvõimalused: erinevad majutus-toitlustusettevõtted, restoranid, kohvikud jms.
Tähelepanu! Õpilastel tuleb osta tööriided ja jalanõud ning tuua tervisetõend (tulenevalt Toiduseadusest).
Toetustena pakume sõidu-, eri- ja põhitoetusi. Koolil on tänapäevane õppekeskkond, sportimisvõimalused, õpilaskodu, kasutada saab nõustamisteenuseid ja tugispetsialistide abi. Võimalus osaleda koolisisestel ja vabariiklikel võistlustel.