Helen Kotter
KK14-PE on väga kirglik oma eriala juures ning seetõttu tahtsime lähemalt uurida kalade ja kalastamise kohta, sest kvaliteetne tooraine, selle püüdmine ja õige käsitlemine on oluline. Õnneks oli meie erialaõpetaja Diane Sarapuu-Kelder niivõrd osav, et suutis meile selleks just õige mehe leida – Allan Lahi Tallinna Kalaspordi Klubist.Ta on ka Kalastajate Seltsi üks asutajaliikmetest ja kirglik kalamees.
Meie kalastusretk algas lühikese loenguga, kus A. Lahi rääkis meile nii enda kirest kalastamise vastu kui ka kõike seda, mida on vaja kalastamise kohta teada, kui algajana veekogu äärde kala püüdma plaanid minna. Muuhulgas saime teada mõiste casting, mis on spetsiaalsete raskuste või lendõngeputukate heitmine sportliku kalapüügivarustustega ja ühtlasi infot kalaspordi tegemiste kohta. Põhjalikult tutvustas juhendaja õngeridva kasutamist, et mere ääres õngitsema saaksime hakata. A. Lahi oskas vastata kõigile meie küsimustele, olgu need nii algajalikud kui tahes.
Peale teooriatundi kogunesime kõik Linnahalli juurde ning saime kuuldud loengut praktiseerima hakata. Algul tundus see koht kalastamiseks imelik, kuid kalamees teadis ilmselgelt, millest ta räägib. Esimese poole tunniga oli meie klassis enamus vähemalt ühe kala saanud. Kõigil oli muidugi adrenaliin ja õnnetunne laes, sest ise endale tooraine püüda on ikka võimas tunne. Lisaks oli see paljudele nende esimene kala, mille nad olid püüdnud, seega võite ette kujutada, kui palju rõõmu ja kilkeid seal kuulda oli.
Päev lõppes sellega, et ämbris oli päris suur hunnik kalu ning muidugi jäi ainult üle meie kalameest tänada oma tarkuste jagamise ning oma kalastuspisiku nakatamise eest. Kokkuvõttes oli päev läinud asja ette ning peale rõõmu ja naeru sai ka midagi kasulikku õppida.
Täname Allan Lahit meeldiva koolituse eest!
KK14-PE ja erialaõpetaja Diane Sarapuu-Kelder