Sorbet’ tekstuur on täiuslikult ühtlane. Ühtlase massi saamiseks vahustatakse/liigutatakse sorbet’ segu külmumisel aktiivselt – nii ei saa suured jääkristallid tekkida.
NB! Kui sorbet seisab üle öö sügavkülmikus, siis on tal kalduvus kristalliseeruda. Kui nii juhtub, siis võib segu uuesti üles sulatada ja nt jäätise masinaga uuesti külmutada, et saavutada vajalik tekstuur.
Tekkivate jääkristallide suurus on sõltuvuses ka külmutatava mahlasegu suhkrusisaldusest – suurem suhkrusisaldus alandab segu külmumistemperatuuri ning lõpptulemuseks on väiksemad jääkristallid.
Sorbet’ tekstuur sõltub täielikult sorbet’ suhkrusisaldusest ehk keedetud suhkrusiirupist
Kuna erinevad puuviljad ja muud toorained sisaldavad erinevas koguses suhkruid, siis ei ole standardset kogust suhkrut, mille kasutamine tagaks ideaalse sorbet’. Suhkru taset sorbet’ segus reguleeritakse vett või suhkrusiirupit lisades. Suhkru sisalduse mõõtmiseks on spetsiaalsed mõõtmisvahendid ja siirupi suhkrusisaldust mõõdetakse pomee-des. Iga erineva tooraine koosluse puhul saavutatakse õige suhkru kogus katse-eksitus meetodiga.
Alkohoolsed joogid, nagu viin sorbet’-s takistavad külmumist, seepärast tuleb selliste sorbet’ valmistamiseks varuda natuke rohkem aega.